niedziela, 22 września 2013

Miłość

Hej ;)


Dzisiejszym tematem notki będzie miłość. Chciałam wam trochę przybliżyć moje zawody miłosne i przemyślenia na ten temat. A więc chyba każdy się choć raz zakochał. Ja jeszcze rok temu myślałam, że nigdy się nie zakocham, ale jednak zakochałam się. W sumie na początku nie wiedziałam czy ja się zakochałam czy to tylko zauroczenie. Miałam nadzieję, że wkrótce mi minie, przejdzie. Starałam się zapomnieć ale to wcale nie jest proste... Wy może też byłyście w podobnej sytuacji ? Taka nieszczęśliwa i nieodwzajemniona miłość to dość częsty przypadek. Minie teraz rok odkąd jestem zakochana w tym samym chłopaku. Tak bywa. Głupio kiedy zależy nam na kimś a tamta osoba ma to gdzieś. Zastanawiam się co za idiota a społeczna wymyslila stwierdzenie, że ' miłość jest piękna ' ?  Tego nie wiem.

 Kolejnym tematem , który chciałam poruszyć to słowa' kocham cie ' . Uważam, że te słowa w dzisiejszych czasach straciły na wartości. Nie rozumiem ludzi, którzy mówią to sobie po tygodniu, ba, a nawet kilku dniach znajomości. Dla mnie mają te słowa jakieś znaczenia i byle osobom nie byla bym wstanie tego powiedzieć. Nie wiem jak innym ludziom te słowa z taką łatwością i lekkością przechodzą przez usta...


No to teraz weźmy pod uwagę te słynne ' motyle w brzuchu ' To dość dziwne uczucie. Można chyba powiedzieć, że każdy je miał. A jeśli nie to, to jest uczucie nie do opisania. Tak jakby coś dosłownie latało nam w brzuchu. Tak łaskotało. Takie uderzające ciepło. Hmm niektórzy mogą powiedzieć, że dziwnie gadam ale tak to właśnie jest. Nie potrafię tego innaczej wytłumaczyć. Może wy znacie lepsze słowa określające właśnie te uczucie ?


Takie tam, z kapselków po tymbarku ;)

No nic, z tą całą miłością i zauroczeniami to jest różnie. Ciężko czasem odróżnić jedno od drugiego. Ja jednak uważam,że zauroczenie jest wtedy, kiedy kochamy kogoś tylko za wygląd, wgl nie znamy tamtej osoby. Nie widzimy żadnych wad, ani złych zwyczajów. Widzimy tylko to co dobre, uważamy osobę za wręcz idealną. Można powiedzieć, że patrzymy przez różowe okulary.  Natomiast zakochanie jest wówczas gdy kochamy ową osobę nie tylko za wygląd tylko też za charakter. Mimo, że znamy wady tamtej osoby i niedoskonałości to i tak nie zmieniają one naszych uczuć. Akceptujemy wszystkie te wady. Jaka zmiana między tymi stanami jest waszym zdaniem ?

Miłość od pierwszego wejrzenia, istnieje ? 

No cóż, sama nie wiem mam dylemat. Nie można pokochać kogoś jak się tylko zobaczy go na ulicy.. To co najwyżej przejściowe, krótko trwałe zauroczenie albo po prostu ' fajna dupa '  przechodząca ulicą... Ale jak by tak innaczej pomyśleć o miłości od pierwszego wejrzenia, to chyba jest możliwa. No bo jak dwoje ludzi się spotka gdzieś i się sobie spodobają to czemu nie. Mam tu podzielne zdanie, nie potrafię się zdecydować.


Mam nadzieję, że notka się podobała ;)

pozdrawiam Vivi


4 komentarze:

 1. Coraz bardziej wątpię w tą prawdziwą miłość :) Moim zdaniem to wszystko, to iluzja :) Większość powie: NIE, ni kłam, nigdy nie byłaś zakochana. Byłam zakochana przez ostatnie 3 lata, więc chyba wiem, co mówię ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jakby szybko, sprawnie, latwo opisane. Osobiscie wierze w milosc od pierwszego wejrzenia.. ja ogolnie jest swiruska wiec nie bede lepiej opowiadala :D a te motyle w brzuchu.. takie mrowienie :D

  Sali-pno.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja miałam tak, że spodobał mi się pewien chłopak. Był to syn znajomego mojego taty. c: i ogólnie spotkałam go raz. Ogólnie to było takie ; a co tam... i tak go już nigdy pewnie nie spotkam. i stało się. Okazało się, że był na takim 'wyjeździe' na którym ja byłam. Ale dowiedziałam się o tym dopiero później. Na początku tego wyjazdu spodobał mi się kolega, który był ze mną w grupie, potem jak zobaczyłam tego chłopaka, którego widziałam tylko raz na oczy (wiem dziwne c :) to miałam takie motyle w brzuchu. Dosłownie.
  Co do mówienie 'kocham cię' zgadzam się. Stalo się to PRZEREKLAMOWANE. Dlaczego? Teraz każdy do każdego mówi kocham cię. Tz. Chodzą ze sobą dwa dni i wyznają sobie miłość przez fb, aha. ;_;

  OdpowiedzUsuń