piątek, 15 marca 2013

Dzień liczby pi ;)

Heej!

Dzisiaj mieliśmy w szkole Dzień Liczby Pi . Taki dzień związany z matematyką. Może w waszych szkołach też jest coś takiego. No więc przejdę do sedna.  Z każdej klasy trzeba było wybrać 3 osobową drużynę, która miała wziąć udział w kilku konkurencjach. Moja klasa na pełny skład zdecydowała się tuż przed rozpoczęciem. No ale cóż. Byłam ja Zuza i kolega Krzysiu. Zuza chciała mnie zabić że ją w to wkręciłam ale przeszło jej . Na korytarzu ustawiono stoliki, gdzie stanęli uczestnicy. 1. konkurencja polegała na wypisaniu jak największej ilości liczb po przecinku. No my wypisaliśmy 16, więc jest dobrze. 2. konkurencja polegała na matematycznym skojarzeniom, chyba nie poszło nam najgorzej. 3. zadaniem było wypisanie jak największej ilości wyrazów mających w swej nazwie "pi" były na to 2 minuty więc pisałam jak najszybciej mogłam. Całkiem sporo wypisaliśmy. I ostatnie dwie konkurencje polegały na zaprezentowaniu swojej liczby pi i haśle promującym matematykę. W ostatniej chwili zdołałam coś wymyślić. "Bo matematyka to jest cud, weź się nie leń tylko ucz" Hahaha strasznie żenujące hasło. Ale okej. Krzychu je mówił. No a liczby pi nikt z naszej klasy nie zrobił więc nie było czego prezentować. Fajnie było mówiąc ogólnie. Ciągle się tam z czegoś śmiałam, obym źle na zdjęciach nie powychodziła ;o
No i tak mniej więcej minął mi dzień. W dodatku zgodziłam sie robić marzanne...Klaudia z Jagodą chciały żebym im pomogła z Zuzą no więc sie zgodziłyśmy. No i trzeba Marzenkę zrobić. ; / Jakby co ja jej nie targam do autobusu. Z dala od niej ;*

No i nareszcie mamy weekendzik. Ten tydzień dość szybko mi zleciał. A nawet bardzo. Nawet się nie spostrzegłam, a tu już piątek. Dzisiaj miałyśmy grać z Zuzą w pinponga i nie zagrałysmy; / Musimy następnym razem. KONIECZNIE:D (:D-ta buźka znaczy że coś kombinuję xD)
No cóż i tak się już mega rozpisałam,a wam już się nie chce tego czytać. I mówicie sobie kiedy ona skończy. Tak. Własnie teraz kończę. Żegnam was buziakiem ;p Przepraszam za tyle słów. I dodam jeszcze zdjęcie liczby pi, jeśli ktoś nie wiedziałby jak wygląda. ;)

Pozdrawiam
Vivi ;**


To właśnie liczba pi i jej nie kończące się rozwinięcie


8 komentarzy:

 1. Hah . Niezły ten tekst promujący.:D .

  tymbarkowa-ona.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie obchodzone są dni matematyki ^^
  Moja klasa zajęła 2 miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nominowałam Cię do versatile blogger award :-)
  www.vica-vicky.blogspot.com
  POWODZENIA :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie nie ma czegoś takiego. ładny nagłówek. c:
  obserwuje i dziękuje. ^^
  http://attka-attkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie nie ma takiego dnia, ale za to są " Leonki ". Takie nasze szkolne święto ;)
  Obserwuję ^^ Zrewanżujesz się?
  http://pamietnikizwakacji-selenka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie nie ma takich dni, ale dla mnie to dobrze, bo matematyki nie cierpię. Fajnie, że taki długi post, uwielbiam takie ;-). Ale to Wasze hasło bardzo fajne! Na pewno dobrze wyjdziesz na zdjęciach. U mnie jedynie jest tydzień języków obcych, i j. polskiego.
  Obserwuję Twojego bloga, zrewanżujesz się???
  http://oaza-marzen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. o jakie śmieszne "święto"
  ach ta liczba pi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. hoho u mnie tez to było ;d :*

  OdpowiedzUsuń